تداوم عقیده برتری سفید به سیاه در آمریکا


عصر اندیشه 1399/01/01 12:47:26 صبح

گفت‌وگو با جورج ساندرز، نویسنده کتاب لینکلن در برزخ

گزیده گفت و گو:

- تنها در داستان است که انسان‌ها متحد هستند. آدم‌ها داستان را می‌خوانند و با غم‌ها و شادی‌های شخصیت همزاد‌پنداری می‌کنند و برایشان فرقی ندارد که او از چه گروهی در جامعه است. اما در دنیای واقعی یکدیگر را قضاوت می‌کنند و فرق خوب و بد را نمی‌دانند.

- «لینکلن در برزخ» پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید به نگارش درآمده بود. وقتی کتاب منتشر شد، با خود فکر کردم چه زمان بدی برای حضور کتاب در بازار است، اما به تدریج دریافتم زمانی مناسب‌تر از این برای انتشار کتابم وجود نداشت.

- آبراهام لینکلن هیچ‌وقت بدون آمادگی سخنرانی نمی‌کرد. همیشه سخنرانی‌هایش را مکتوب و چند بار ویرایش می‌کرد و معتقد بود رهبر یک کشور باید مسئولیت کلماتی که بیان می‌کند را برعهده بگیرد. این خصوصیت در تضاد کامل با رفتارهای رئیس‌جمهور کنونی آمریکا است که از سخنرانی‌ها برای فریب مردم بهره می‌گیرد.

- اگر چند سال در این حرفه باشید، یاد می‌گیرید با عدم قطعیت و سردرگمی داستان‌هایتان کنار بیایید. نمی‌دانم من باهوش‌تر شده‌ام یا کتاب زیاد می‌خوانم، اما هر روز بیشتر می‌فهمم که دانش من چقدر اندک است. وقتی جوان‌تر بودم، دقیقاً می‌دانستم چه چیزی را دوست دارم یا از آن متنفر هستم، اما حالا وارد دوره‌ای از زندگی شده‌ام که نمی‌دانم چه می‌کنم و فقط می‌نویسم.

متن کامل را در عصر اندیشه شماره 18 بخوانید.

http://b2n.ir/856004

تاریخ :

1399/01/01 12:47:26 صبح

به اشتراک بگذارید :


نظرات : 0

ماهنامه شماره 22
پنجشنبه , 08 خرداد 1399 , 16:09